Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie;
niech 
słońce nie zachodzi nad gniewem waszym.
Ef 4,62

 

Dnia 26 maja 2016r., o godz. 7.30, zebraliśmy się na placu przed parafią, gdzie czekał na nas podstawiony autokar. Pogoda nie zapowiadała się zbyt ciekawie, ale powierzyliśmy nasz dzień wszechmogącemu Bogu. W modlitwie poprowadził nas ks. Andrzej Wójcik, który przeczytał także teksty biblijne oraz myśl dnia.
 
Techniczną oprawę wycieczki koordynowała p. Gabriela Chodura; pilnując min. wytrwale listy obecności. Po dotarciu na Równicę (w tym roku o tyle wcześniej, by zejść do Kamienia, a wcześniej kupić ustrońskie kołocze) „zajęliśmy” miejsca w Leśnym Kościele. Jak zwykle oprawę nabożeństwa stworzyła Diecezjalna Orkiestra Dęta. Kazanie wygłosił proboszcz ustrońskiej parafii - ks. Piotr Wowry. W nabożeństwie wzięło udział 1150 osób w tym ok. 50 z naszej parafii (autokar + samochody osobowe). Po nabożeństwie mieliśmy dużo czasu, by skorzystać z atrakcji. Dla każdego coś miłego – dzieci wyszalały się w parku linowym, na saneczkach, a dorośli gustowali w ustrońskich kołoczach i innych atrakcjach, które serwowały karczmy i schronisko na Równicy. Punktualnie o godz. 13.00 wyruszyliśmy do parafii w Drogomyślu, gdzie przywitali nas: pastorostwo Macurowie i ks. Tomasz Bujok. Zanim zasiedliśmy do stołów przygotowanych na placu parafialnym i grilla, słuchaliśmy ciekawej historii parafii w jej kościele. Historię parafii w arcyciekawy sposób przybliżył nam proboszcz parafii – ks. Karol Macura. Ks. Karol opowiedział nam także o nowo wybudowanym Centrum Parafialnym, w którym raczyliśmy się kawą, herbatą i oczywiście kołoczami. Nie zabrakło czasu na modlitwę, podziękowania i wspólny śpiew, do którego akompaniował na fortepianie nasz organista Jan Lorek. Mogliśmy także wysłuchać poruszającej pieśni w wykonaniu Jana Dygi przy akompaniamencie Jana Lorka. Dzieci miały możliwość  zabawy w parafialnym ogrodzie. Po wizycie w Drogomyślu zdążyliśmy jeszcze wraz z ks. Tomaszem Bujokiem odwiedzić pobliską Pruchną, gdzie zwiedziliśmy kościół oraz dom parafialny. Jesteśmy wdzięczni Bogu za tak udany dzień, za dobrą pogodę (mimo nieciekawych prognoz, nie padał deszcz!) oraz za bardzo ciepłe i serdeczne przyjęcie w Drogomyślu i Pruchnej.  


Dziękujemy gospodarzom: pastorstwu Bożenie i Karolowi Macurom oraz ks. Tomaszowi Bujokowi, za ciepłe, otwarte serca i serdeczne przyjęcie naszej grupy.
Niech Pan Bóg Was błogosławi!