Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie;
niech 
słońce nie zachodzi nad gniewem waszym.
Ef 4,62

 

Maszerowaliśmy i modliliśmy się razem w jedności Ducha! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć pod tekstem!Ekumeniczny Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny
11 czerwca o godz.11.00, w rzymsko-katolickiej katedrze Piotra i Pawła w Gliwicach odbyła się msza, po której, przed katedrą uformował się Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny. W tym roku maszerowaliśmy w szerokim ekumenicznym gronie. Na specjalnej platformie, która wiozła zespół muzyczny i nagłośnienie, stanęli razem i udzielili błogosławieństwa przed Marszem duchowni: ks. Artur Sepieło - dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji, ks. Andrzej Wójcik - proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach, ks. Krzysztof Kłusek - proboszcz parafii ewangelicko-metodystycznej w Gliwicach, Alfred Richter - pastor zboru zielonoświątkowego Arka w Gliwicach, Arkadiusz Zeifert szef Międzywyznaniowego Domu Modlitwy w Gliwicach oraz ks. Igor Żabura, misjonarz kościoła ewangelicko-metyodystycznego z Iwano-Frankowska (dawnego Stanisławowa). Nad stroną organizacyjną Marszu czuwał Stefan Mitas (Inicjatywa Missio).

   Marsz eskortowany przez Policję (zespoły, orkiestry, skauci, ludzie z transparentami i flagami itp.) wyruszył głównymi ulicami miasta  od katedry w kierunku gliwickiego rynku, na którym Słowo Boże o zbawieniu w Jezusie Chrystusie zwiastował ks. Artur Sepieło, a modlił się o Chrystusowy Kościół pastor Alferd Richter. Następnie pochód ruszył w kierunku Placu Krakowskiego, gdzie Słowo Boże o uwielbieniu Chrystusa w codzienności i zachęcał do świadectwa wiary ks. Andrzej Wójcik, a o edukację na wszystkich poziomach, modlił się Leszek Pisarczyk. Także na Placu Krakowskim, odbyły się krótkie warsztaty tańca hebrajskiego, do których dołączyła się spora część marszowiczów. Następnie przemaszerowano pod Urząd Miejski, gdzie Słowem Bożym o przebaczeniu i pojednaniu się z Bogiem głosił ks. Mirosław Potocki - wikariusz rzymsko-katolickiej parafii św. Jerzego w Gliwicach- Łabędach, a modlił się o przebaczenie i rządzących w kraju i w Gliwicach ks. Krzysztof Kłusek. Końcowym przystankiem Marszu był Park Chopina. Tam, na dużej scenie wszyscy duchowni modlili się, dziękując Bogu za wolność, za dar jedności, za świadectwo Marszu i prosili o błogosławieństwo, a w uwielbieniu poprowadził nas zespół muzyczny społeczności Domu Modlitwy w Gliwicach. Park Chopina do godzin wieczornych, zamienił się w mini miasteczko ewangelizacyjne i  został wypełniony przesłaniem o Jezusie Chrystusie, które wyrażane było w przeróżnych formach artystycznych np. koncert warsztatów gospel z Peterem Francisem&Gabrielą Gąsior, etiudy teatralne, pantomima itp.

Nie sposób opisać wszystkich inicjatyw skupionych wokół Marszu, gdyż program KULTURALIA trwał już od kilku dni.

Niech będzie chwała Jezusowi Chrystusowi w imię i dla którego maszerowaliśmy razem modląc się w jedności Ducha!

relacja: ks. Andrzej Wójcik / foto: Piotr Pizoń

 

Organizatorzy: Inicjatywa Missio / Fundacja Św. Rity / Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre / Sekcja ds Nowej Ewangelizacji / Katolicki Związek Akademicki / Civitas Christiana / Towarzystwo Brata Alberta / Komunia i wyzwolenie / Centrum Edukacyjne im.św. Jana Pawła II / Katolicka wspólnota Szekinah / Katolicka wspólnota Moje w niej upodobanie.

Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury / Fundacja Na Murach Miasta / Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego / Ekumeniczna wspólnota Alleluja / parafia Ewangelicko Augsburska / parafia Ewangelicko – Metodystyczna / kościół Zielonoświątkowy Arka / Pasjart / Altum.

 Patronat medialny: Gość Niedzielny, CCM.