Skłoń, Panie, ucho swoje i słuchaj! Otwórz, Panie, oczy swoje i patrz! 2 Krl 19,16

 

Śp. Irena Seredyńska - pogrzeb 13 października 2021

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Ireny Seredyńskiej, która zmarła 9 października 2021 r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 13 października o godz. 13.00, na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Reformacyjny Wartburg w Gliwicach! - 26 września 2021

W niedzielę 26 września do Łabęd i Gliwic przyjechał Reformacyjny Wartburg. O akcji, która miała miejsce w czerwcu br. możesz przeczytać tutaj. Ekipa luterańskiego Złombolu oraz kultowy Wartburg zaparkował w Łabędach oraz w Gliwicach, gdzie po nabożeństwie mogliśmy posłuchać krótkiej prelekcji dotyczącej tegorocznego wyjazdu do Turcji.

 

Czytaj więcej...

Śniadanie dla kobiet - 18 września 2021

Wiara, nadzieja, miłość ...
Kochane kobiety, to jest nasz czas!!!
Serdecznie zapraszamy na Śniadanie dla Kobiet z niesamowitą kobietą, żoną, matką, babcią, nauczycielką, pisarką... Wiele słów można jeszcze o Lidii napisać, ale myślimy, że poznanie jej osobiście będzie lepsze niż nawet najobszerniejszy opis. Zaprezentuje ona swoją najnowszą powieść. Przy pysznej kawie, herbatce, śniadaniu i piosenkach Katarzyny Kupiec, będziemy mogły oderwać się od codzienności i po prostu pobyć ze sobą...

Wkrótce więcej szczegółów, ale już teraz zarezerwuj swój czas w kalendarzu i  zaznacz w nim sobotę 18 wrzesnia o godzinie 10.00.

A przy okazji zaproś mamę, ciocię, siostrę, sąsiadkę, przyjaciółkę ... Czekamy na Wasze zgłoszenia pod numerem telefonu 696224713 strona wydarzenia na fb. Koszt 20zł. Staramy się utrzymać tę cenę. Jeśli chciałbyś wesprzeć finansowo organizację tego projektu, prosimy o kontakt.

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego - 24 października 2021

Informujemy, że w dniu 24.10. 2021 r. odbyło się Walne Wyborcze Zgromadzenie Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach. W czasie spotkanie dokonano wyborów uzupełniających w Zarządzie ETE - Prezesa ETE oraz człnków Zarządu. Nowy Zarząd ETE tworzą: Prezes - Marek Brózda, Magdalena Wysocka, Monika Marut, Jadwiga Jokiel, Dariusz Guńka. Podczas spotkanie podziękowano za wieloletnią pracę w ETE Założycielom - Marii i Czesławowi Czudkom.

 

 

 

Czytaj więcej...

Śp. Józef Pawleta - 19 lipca 2021

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Józefa Pawlety, który zmarł 19 lipca 2021 r. w Wiśnicze. Pogrzeb odbył się 7 lipca na cmentarzu w Pyskowicach. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Śniadanie dla kobiet - 10 lipca 2021

Serdecznie zapraszamy na Śniadanie dla Kobiet, które odbędzie się w sobotę 10.07.2021 o godzinie 10:30.

"Kochane Kobiety! Zapraszamy na PIERWSZE W TYM ROKU ŚNIADANIE DLA KOBIET, które odbędzie się 10 lipca w sali parafialnej przy ul. Jagiellońskiej 19a.

Przy pysznej kawie, herbacie i małym co nieco będziemy mogły nacieszyć się spotkaniem, rozmową oraz podziękować Bogu i pośpiewać na Jego chwałę."

Czekamy na Wasze TAK!

Zapraszam - Gosia z zespołem.

Czytaj więcej...

Zgromadzenie Parafialne w Gliwicach - 27 czerwca 2021

W niedzielę 27 czerwca po nabożeństwie w kościele Zbawiciela zapraszamy wszystkich członków parafii na Zgromadzenie Parafialne, które dotyczy spraw gospodarczych parafii. Serdecznie prosimy o pozostanie chwilę po nabożeństwie, aby przegłosować uchwały potrzebne do funkcjonowania naszej parafii.

Czytaj więcej...

Śp. Grzegorz Wiaterek - 27 czerwca 2021

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Grzegorza Wiaterka, który zmarł 27 czerwca 2021 r. w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się w środę, 7 lipca o godz. 11.00 na cmentarzu w Sośnicy. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Śp. Przywara Tadeusz - 13 czerwca 2021

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Tadeusza Przywary, który zmarł 13 czerwca 2021 r. w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 17 czerwca w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie ETE - 13 czerwca 2021

Odbyło się XXXV Walne Zgromadzenie w dniu 13 czerwca 2021 w niedzielę ok godz. 12.30 - po nabożeństwie; ze względu na obostrzenia spotkanie odbyło się w kościele  gdzie można było zachować konieczny dystans.  Tematem głównym spotkania było podsumowanie pracy Szkół pod rządami nowej Pani Dyrektor oraz przygotowanie wyborów uzupełniających członków Zarządu jesienią tego roku.                  

 

 

Czytaj więcej...

Stypendia dla uczniów ETE - wnioski do 10 czerwca 2021

Szkoły ETE im. A. Schweitzera prowadzone przez Ewangelickie Towarzystwo Edukacyjne w Gliwicach realizują program edukacji chrześcijańskiej. Warto zatem zadać sobie pytanie: „Czy warto posłać dziecko do naszych Szkół?” Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkół ETE oraz z możliwością uzyskania stypendium parafialnego - parafia w Gliwicach przeznacza określoną kwotę na stypendia, więcej tutaj.

 

 

 

Czytaj więcej...

Śp. Ginter Potempa - 27 maja 2021

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Gintera Potempy, który zmarł 27 maja 2021 r. w Paczynie. Pogrzeb odbbył się we wtorek, 1 czerwca, w Ewangelickim Kościele Apostoła Piotra i Pawła w Pyskowicach. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

VII Charytatywny Bieg EDW - 9 do 29 maja 2021

W imieniu Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego pragniemy zaprosić i zachęcić do uczestnictwa w VII Charytatywnym Biegu Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. W terminie od 09.05.2021 do 29.05.2012 do godz. 18:00. W tym roku chcemy: wyrazić solidarność z osobami chorymi na stwardnienie rozsiane oraz przy tej okazji zebrać pieniądze na leczenie oraz rehabilitację, duchownego naszego Kościoła ks. Dawida Barona chorego dotkniętego przez tę chorobę. Żeby wziąć udział w zawodach nie trzeba być sportowcem. Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach: - najdłuższy przebyty dystans oraz - najciekawsze zdjęcie ze spaceru/ biegu z pomarańczową wstążką symbolem środowiska osób dotkniętych SM. Więcej informacji linki do zapisów oraz regulamin znajdą państwo na stronie tychy.luteranie.pl

Czytaj więcej...