Skłoń, Panie, ucho swoje i słuchaj! Otwórz, Panie, oczy swoje i patrz! 2 Krl 19,16

 

Służba wolontariacka w Parafii E-A w Gliwicach  - PODZIEL SIĘ SWOIM TALENTEM!

Kto może być wolontariuszem? 

Gorąco zapraszamy do działania w grupie Wolontariuszy parafialnych. Każdy kto chce podzielić się swoim czasem i umiejętnościami jest zaproszony do współpracy. Wolontariat traktujemy jako wspólną przygodę na rzecz innych i na rzecz Parafii.

Jakie obowiązki ma Wolontariusz?

Obowiązkiem Wolontariusza jest wykonać tylko to, do czego sam się zobowiąże. Na początek proponujemy zobowiązać się do rzeczy małych  (metodą "małych kroków").

Szczegółowy zakres pracy wolontariusza oparty jest na umowie, do której załączony jest uzgodniony z wolontariuszem zakres obowiązków. Zakładamy, że zakres pracy wolontariusza jest powiązany z jego indywidualnymi możliwościami i ograniczeniami.

Po co grupa wolontariatu w naszej Parafii?

Po pierwsze: Zarówno w naszej Parafii, jak i poza nią jest szereg osób, które potrzebują szerszego wsparcia społecznego (np. osoby starsze, osoby samotne, osoby niepełnosprawne, osoby resocjalizujące się). Zakładamy, że inni ludzie i ich problemy nie są dla nas przeźroczyści. Chcemy im pomagać i być z nimi, bo są dla nas ważni. Chcemy też pomagać sobie nawzajem.

Po drugie: Parafia potrzebuje naszego działania i zaangażowania Potrzebna jest pomoc techniczna, w pracach porządkowych, pomoc merytoryczna w pozyskiwaniu środków na cele społeczne i w wielu innych dziedzinach.

Jak zostać wolontariuszem parafialnym?

Można zadzwonić i umówić się z koordynatorkami wolontariatu lub napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Magda - 606 107 576