Usługujcie drugim tym darem łaski, jaki każdy otrzymał, jako dobrzy szafarze rozlicznej łaski Bożej. 1 P 4,10

 

Świąteczna Akcja Motywacja - 8 i 15 grudnia

Nasza Parafia organizowała „Świąteczną Akcję Motywacja 2018”. Inicjatywa była współfinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

Dnia 8 grudnia 2018 w Hali Sportowej przy ulicy Górnych Wałów 29 w Gliwicach odbyły się  Mikołajki, w których  uczestniczyło około 300 dzieci, około 120 rodzin.

W ramach wydarzenia odbyły się między innymi liczne atrakcje sportowe i artystyczne, konkursy z nagrodami, poczęstunek. Zajęcia sportowe prowadziła drużyna Piast Gliwice-Futsal wraz z trenerem. Zajęcia taneczne prowadzili animatorzy Szkoły Tańca i Fitnessu Sportan. Dzieci przez całą imprezę korzystały ze ścianki wspinaczkowej pod opieką instruktorów. W sali fitness odbywały się kilkugodzinne zajęcia plastyczne prowadzone przez wolontariuszy Asseco Poland S.A.

 

 

Uczestnicy korzystali ze słodkiego poczęstunku, owoców, napojów, pizzy, a także lodów ufundowanych przez Firmę Zimny Drań. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty Mikołajkowe.

 

 

 

Spotkanie Wigilijne dla dzieci i rodzin odbyło się 15 grudnia 2018 r. w sali GCOP przy ulicy Jagiellońskiej 21 w Gliwicach. W imprezie uczestniczyło 80 rodzin. W mniejszej sali GCOP odbywały się zajęcia artystyczne. W dużej sali odbył się występ artystyczny Anny Olek. Nasz proboszcz, ks. Andrzej Wójcik, podzielił się przesłaniem ewangelizacyjnym oraz poprowadził wspólne kolędowanie. Gościem wydarzenia był ksiądz Bogdan Peć (psychoterapeuta, Dyrektor „Domu Nadziei” w Bytomiu). Podzielił się z uczestnikami przesłaniem świątecznym.

Wszystkie rodziny dostały  od Mikołaja paczki świąteczne, ufundowane przez Firmę Fluor S.A.  Dzieci otrzymały spersonalizowane prezenty, które ufundowali i przygotowali Pracownicy Firmy HL Display sp. z o.o.

Potrawy Wigilijne i świąteczne wypełniły stoły, a ich zapach zachęcał do konsumpcji.

Wydarzeniom tym towarzyszyła życzliwa atmosfera i świąteczny

nastrój. Około 40 Wolontariuszy w różny sposób angażowało się w tę pożyteczną akcję.

Dla Domu Samotnej Matki i innych mieszkanek Ośrodka Interwencji Kryzysowej, przygotowano dodatkowo 42 paczki świąteczne. Takie podarunki wręczono także pełnoletnim wychowankom pieczy zastępczej.

Uczestnikami Świątecznej Akcji Motywacja były osoby i rodziny korzystające z różnych form pomocy i wsparcia Parafii i Partnerów Społecznych inicjatywy.

Partnerzy akcji:

- Centrum Pieczy Zastępczej i  Wspierania Rodziny w Gliwicach.

- Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, prowadzony przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Katowicach, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego w RP.

Zadanie było współfinansowane z  budżetu Miasta Gliwice.

Podmioty wspierające i współpracujące:

- Hl Display sp. z o.o. w Gliwicach,

- Asseco Poland S.A.,

 -Fluor S.A. Gliwice,

- The Software House Gliwice,

- Install Centere Zawiercie,

- Nbit – Gliwice,

-  Zimny Drań – Gliwice,

- ZF TRW Braking Systems Polska Gliwice,

- Technodruk sp. z o.o. Gliwice,

- Hotel Silvia Gliwice,

 -Kalmet S.A Gliwice,

- BUD-System sp. z o.o. Katowice,

- Futsal Piast Gliwice.

Koordynator zadania:

Magdalena Fornal