Kto chodzi w ciemności i nie jaśnieje mu promień światła, ten niech zaufa imieniu Pana i niech polega na swoim Bogu! Iz 50,10

 

4 grudnia we wtorek, w godzinach 16:30-18:00 odbyły się w naszej parafii przy ul. Jagiellońskiej, rekolekcje adwentowe dla dzieci i młodzieży. Głównym tematem były relacje. Adwent to dobry czas, by przyjrzeć się i może coś zmienić w relacjach z najbliższymi oraz z tymi, z którymi spotykamy się na co dzień w domu lub w pracy. Nade wszystko Adwent, to czas by przyjrzeć się naszej relacji z Bogiem.

 

  To właśnie największy prezent jaki Bóg dał światu w Boże Narodzenie - możliwość odzyskania bezpośredniej relacji z Nim, dobrym Ojcem w Niebie. Właśnie tematem Dobrego Ojca zainspirowane były rekolekcje. Dzieci wysłuchały przypowieści o Synu marnotrawnym, a później razem przyjrzeliśmy się relacjom w tej historii. Każde uczestnik rekolekcji otrzymał specjalny kalendarz adwentowy -  Mój Adwent Dobrych Relacji", zawierający w sobie po jednym zadaniu na każdy dzień, które ma wspomagać dobre relacje w czasie adwentu (i nie tylko!) na przykład - "Zadzwoń do osoby w rodzinie, z którą dawno nie miałeś kontaktu i porozmawiaj z nią.".

Nie zabrakło wspólnego śpiewu, modlitwy oraz czegoś zdrowego na ząb. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Bogu jesteśmy wdzięczni za ten czas!