Wielu mówi: Kto ukaże nam dobro?
Wznieś nad nimi światło oblicza swego, Panie! Ps 4,7

 

We wtorek 12 grudnia po południu dzieci z naszej parafii wzięły udział w rekolekcjach adwentowych, przygotowanych przez księży i ciocie prowadzące szkółki niedzielne. Spotkanie rozpoczęło się śpiewem: wspólnie wykonaliśmy kilka ulubionych piosenek, a potem ćwiczyliśmy kolędy, które zabrzmiały także na nabożeństwie rodzinnym. Po części muzycznej przyszedł czas na chwilę wyciszenia. Dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak Michał Anioł chciał namalować portret Boga i co z tego wynikło…

Następnie Ciocia Tysia poprowadziła nas w krótkiej modlitwie, po której podzieliliśmy się na dwie grupy. Młodsze dzieci poznawały historię biblijną o pasterzach, których odwiedził Anioł i przekazał im Dobrą Nowinę o narodzinach Jezusa. Grupa starsza rozmawiała na temat skojarzeń, jakie budzą w nas kolejne litery wyrazu "ŚWIĘTA" -  i jakie powinny budzić.

Kiedy na stołach pojawiły się ciasta upieczone przez rodziców, był to znak, że zbliża się koniec rekolekcji. Jeszcze tylko świąteczna praca plastyczna, i już dzieci rozeszły się do domów. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas pozwolił nam wszystkim przybliżyć prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia.