Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie. Ps 139,14

 

Zgromadzenie Parafialne w Gliwicach - 27 września 2020

W niedzielę 27 września po nabożeństwie w kościele Zbawiciela zapraszamy wszystkich członków parafii na Zgromadzenie Parafialne, które dotyczy spraw gospodarczych parafii. Serdecznie prosimy o pozostanie chwilę po nabożeństwie, aby przegłosować uchwały potrzebne do funkcjonowania naszej parafii.

Czytaj więcej...

Transmisje nabożeństw - zbieramy na stały zestaw do nagrań

Informuję, że zebraliśmy 15.500zł z założonych 15 tys. złotych na zorganizowanie transmisji naszych nabożeństw. Niestety przekroczyliśmy założone wydatki, ze względu na zakup potrzebnego miksera dźwięku. Zbiórkę naszą jednak kończymy, jednak jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć dar na ten cel serdecznie polecam i bardzo serdecznie dziękuję za każdą złotówkę.

Czytaj więcej...

Koncert "All'improvviso" w Łabędach - 29 sierpnia 2020

29 sierpnia 2020 roku w Kościele Marcina Lutra w Łabędach odbył się koncert inauguracyjny 13. edycji Festiwalu "All'improvisso" - zagrał kwartet smyczkowy na instrumentach historycznych: Equilibrium String Quartet, Beethoven - Elsner - Moniuszko. Koncert rozpoczął się o 18:30, a bilety można było nabyć w informacji turystycznej w Gliwicach i na TicketMaster.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Tydzień Ewangelizacyjny online - 5-12 lipca 2020

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w programie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, w tym roku w wersji online. Tegorocznymi mówcami na TED są także nasi duchowni - ks. Grzegorz prowadzi webinarium 5.07 (niedziela) o 17.00, a ks. Andrzej ewangelizację 8.07 (środa) o 19.00.

Program i linki do wykładów można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej...

Wykłady nt. Ewangelii Jana ON LINE

Zapraszamy serdecznie na wykłady nt. Ewangelii Jana, które poprowadził ks. Jan Kurko. Cztery wykłady są skupione wokół świadectwa, jakie zostawił nam Ewangelista Jan w swojej Ewangelii. W wykładach spróbujemy dostrzec, jaka jest specyfika świadectwa Jana o ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa. Spojrzymy również na świadectwa o zmartwychwstaniu, poprzez perspektywę czasu i miejsc.

WYKŁADY DOSTĘPNE na kanale Wykłady Jan o Janie - Chrześcijańska Telewizja Internetowa

 

 

Czytaj więcej...

Śp. ks. Alfred Figaszewski - 13 kwietnia 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. ks. Alfreda Figaszewskiego, który zmarł 13 kwietnia 2020 r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek 17 kwietnia 2020r. na cmentarzu ewangelickim w Warszawie przy ul. Młynarskiej w gronie najbliższej rodziny - zgodnie z przepisami prawa podczas stanu epidemii. 

Rodzina zamiast obecności prosi o wspólną modlitwę, a  zamiast kwiatów prosi o złożenie ofiary na rzecz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach.
PKO BP 70 1020 2401 0000 0402 0044 8118 lub przez dotpay

W późniejszym terminie, po zakończeniu epidemii, odbędzie się w Gliwicach nabożeństwo wspomnieniowe, o którym poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Parafialna Szkoła Biblijna - od 6 maja 2020

Od 6 maja 2020 roku uruchamiamy w ramach naszej parafii Parafialnę Szkołę Biblijną. Można powiedzieć, że jest to Godzina Biblijna 2.0, czyli odświeżony format wspólnego studiowania Słowa Bożego. W maju rozpoczynamy semestr pilotażowy szkoły, której zajęcia będą się odbywać wyłącznie za pośrednictwem łączy internetowych. Zaplanowanych jest osiem spotkań wykładowych - każdorazowo w środę o godz. 19:30 (ok. 40 minut wykładu i 20 minut czasu na dyskusję/rozmowę) oraz możliwość spotkań w mniejszych grupach, która będzie przestrzenia na omówienie poruszanych tematów, fragmentów księgi biblijnej i życiowych pytań wiary. Wykłady będą nagrywane i udostępniane w wersji audio studentom i studentkom, tak że jeśli komuś nie pasuje termin wykładu może odsłuchać jego treść i być na bieżąco.

Chcemy towarzyszyć wam w odkrywaniu przesłania Biblii i szukania odpowiedzi na pytanie o to, jak żyć wiarą dzisiaj, jak dzisiaj głosić Ewangelię.

Czytaj więcej...

Śp. Mrozik Erna Eryka - 22 maja 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Mrozik Erny Eryki, która zmarła 22 maja 2020 r. Pogrzeb odbędzie się w środę, 27.05 o godz. 14.00 na cmentarzu w Łabędach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...

Śp. Urszula Bubula - 25 lutego 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Urszuli Zuzanny Bubuli, która zmarła 25 lutego 2020 r. Pogrzeb odbył się w sobotę, 29.02 o godz. 10.00 w kaplicy przedpogrzebowej przy Kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy (ul. Odrowążów 124A), a pochówek na cmentarzu w Sośnicy (ul. Cmentarna).

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Izraela - luty 2020

UWAGA! Ruszamy autobusem o godz.5.30. Czekamy na Was w sali parafialnej przy ul. Jagiellońskiej 19a od godz. 5.15.
Wycieczka parafialna do Izraela, zaplanowana jest na ostatni tydzień lutego 2020 roku (22-29.02.2020 r.) Szczegóły programu i potrzebne informacje po rozwinięciu tego newsa.

Czytaj więcej...

Bal dla dzieci - 22 lutego 2020

Drogie dzieci, rodzice, dziadkowie! Pragniemy Was gorąco zaprosić na szaloną zabawę karnawałową w ostatnią sobotę karnawału - 22 lutego o godz. 14.00. Jako, że to bal przebierańców, liczymy na to, że pojawicie się w sali parafialnej "przemienieni" w księżniczki, rycerzy, zwierzęta, mieszkańców egzotycznych krajów, czy może postaci z ulubionych bajek.

Czytaj więcej...

Śniadanie dla kobiet z Valerie O'Gorman - 15 lutego 2020

Serdecznie zapraszamy 15 lutego (sobota) o godz. 9.30 na Śniadanie dla kobiet. Gościem spotkania będzie - Valerie O'Gorman - główny mówca, coach liderów, specjalista od rozwoju osobistego, akredytowany trener John Maxwell Team. Spotkanie odbędzie się w auli Szkół ETE przy ul. Franciszkańskiej 5.


Czytaj więcej...

Spotkanie szkoleniowe z Valerie O'Gorman - 14 lutego 2020

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie szkoleniowe w piątek, 14 lutego 2020 r. godz. 18:00 w budynku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, przy ul. Jagiellońskiej 19a. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane wybrane “ ​Złote Zasady przywództwa”​ programu certyfikacyjnego Johna Maxwella.
Gościem specjalnym i mówcą będzie Valerie O’Gorman - ​coach liderów, specjalista od rozwoju osobistego, akredytowany trener John Maxwell Team.

 

Czytaj więcej...

Kulig parafialny - 8 lutego 2020

Kulig za nami. Serdecznie zapraszamy na kulig parafialny, 8 lutego, do doliny Białej Wisełki w Wiśle Czarnem. W planie jest kulig zaprzęgami konnymi, a następnie ciepły posiłek w chacie Watra. Cena za kulig to 50 zł za osobę dorosłą i 40 zł za dzieci do lat 12, plus koszty transportu. UWAGA -  ZBIÓRKA O GODZ- 11:20 w parafii!

 

Czytaj więcej...

Śp. Jan Filip - 8 lutego 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Jana Filipa, który zmarł 8 lutego 2020 r. Pogrzeb odbędzie się w środę, 12.02 o godz. 11.00 w Kościele Marcin Lutra w Łabędach, a pochówek na łabędzkim cmentarzu.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

 

Czytaj więcej...

Śp. Emilia Danuta Kubaczka - 3 lutego 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Emilii Danuty Kubaczki, która zmarła 3 lutego 2020 r. Pogrzeb odbył się w piątek, 7.02 o godz. 12.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie, a pochówek na cmentarzu przy ul. Bielskiej.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

 

Czytaj więcej...

Zgromadzenia Parafialne - 2 lutego 2020

2 lutego odbyły się w naszych parafiach coroczne Sprawozdawcze Zgromadzenia Parafialne. Z tego względu nabożeństwo w Pyskowicach odbyło się wyjątkowo o godz. 9.00! Zgromadzenia w Parafii w Pyskowicach i w Parafii w Gliwicach odbędą się bezpośrednio po nabożeństwach.

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Zgromadzeniu, które głosowało m.in. nad przyjęciem sprawozdań z roku 2019 i preliminarzem budżetowym na 2020.

Czytaj więcej...

Śp. Fryderyk Wilhelm Nowak - 29 stycznia 2020

Z przykrością informujemy o śmierci śp. Fryderyka Wilhelma Nowaka, który zmarł 29 stycznia 2020 r. Pogrzeb odbył się w sobotę, 1.02 o godz. 11.00 na Cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

Rodzinie i bliskim życzymy Bożego pokoju i pocieszenia w trudnym czasie pożegnania.

Czytaj więcej...