Chrystus jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia. Kol 1,15

 

Zgromadzenie Parafialne w Gliwicach - 28 lutego 2021

W niedzielę 28 lutego po nabożeństwie w kościele Zbawiciela odbyło się Zgromadzenie Parafialne, w trakcie którego przyjęte zostały sprawozdania opisowe, statystyka parafii, sprawozdanie finansowe i protokół komisji rewizyjnej, a radzie parafialnej zostało udzielone absolutorium za 2020 rok. Przyjęto także preliminarz na 2021 rok.

Czytaj więcej...

Parafialna Szkoła Biblijna - od 17 lutego 2021

Zaplanowane wykłady biblijne postanowiliśmy przekształcić w kontynuację Parafialnej Szkoły Biblijnej, której zajęcia odbywały się w 2020 roku. Rozpoczniemy 17 lutego o godz. 18.00 od nabożeństwa, a zakończymy w Wielkim Tygodniu wieczorem Słowa i muzyki pasyjnej. Spotkania odbywać się będą w środy o godz. 19.00. Zaplanowaliśmy trzy studia biblijne tekstów z Ewangelii Jana oraz dwa wykłady nt. Pieśni o Słudze Pana - wykłady poprowadzi Marek Cieślar, a studia biblijne ks. Grzegorz Olek. Spotkania będziemy prowadzić zdalnie - chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać ks. Grzegorzowi Olkowi, który przekaże potrzebne informacje.

Czytaj więcej...

Plan nabożeństw wielkotygodniowych 2021

Drodzy parafianie i sympatycy, ze względu na obecną sytuację epidemiczną zaplanowaliśmy nastepujący program nabożeństw wielkotygodniowych, z zastrzeżeniem, że należy się liczyć z możliwą decyzją o zawieszeniu nabożeństw stacjonarnych, jeśli sytuacja epidemiczna będzie się stale i znacząco pogarszać:

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo online, które w szczególny sposób będzie łączyło muzykę pasyjna i Słowo Boże. Muzycznie poprowadzi nas kwartet smyczkowy Altra Volta.

W Wielki Piątek odbędzie się centralne nabożeństwo transmitowane na żywo oraz większa liczba krótszych nabożeństw komunijnych - dzięki temu możliwe duża liczba osób będzie mogła przystąpić do Sakramentu Ołtarza.

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się większa liczba nabożeństw - zachęcamy do skorzystania z nabożeństwa w jednym lub drugim dniu, tak aby wszyscy mieli szansę uczestnictwa (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc). Zapisy na nabożeństwa będą prowadzone przez duchownych naszej parafii od niedzieli, 28. marca, do środy, 31. marca

Program godzinowy po rozwinięciu wiadomości:

Czytaj więcej...