Niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Jk 1,19

W sobotę 8 grudnia odbyło się w naszej Parafii śniadanie dla kobiet i mężczyzn. Minął już rok, odkąd panie spotykają się co dwa miesiące na wspólnym śniadaniu, na którym mogą pobyć ze sobą, modlić się o siebie nawzajem i uwielbiać  Boga. Tym razem spotkaliśmy się w osobnych salach i spędziliśmy sobotnie przedpołudnie na śpiewie, modlitwie i wysłuchaniu tego, co przygotowali dla nas nasi zaproszeni mówcy. Mieliśmy przyjemność gościć pastorostwo Anielkę i Bodzia Wawrzeczków ze Skoczowa.

Był to niezwykły czas pełen Bożych łask spędzony we wspaniałym towarzystwie przy obficie zastawionych stołach. Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom, które podzieliły się darami stołu! Każdy został obdarowany symbolicznym drobiazgiem: panie otrzymały aniołki z wersetem, a panowie magnesy w formie krzyża.

Ksiądz Bogdan rozmawiał ze zgromadzonymi mężczyznami o biblijnych, jak i współczesnych bohaterach. Do niejednego ze zgromadzonych słowa te dotarły i skłoniły do refleksji.

Anielka zaś opowiedziała krótko o aniołach. Niesamowite jest to, że w Biblii aż 300 razy jest napisane o aniołach! Przytoczyła kilka historii biblijnych, a potem podzieliła sie swoim świadectwem. Wysłuchaliśmy również przygody Ani "z aniołem" na jej drodze, co rozpoczęło dyskusję o tym, że w życiu często spotykamy aniołów. Tysia przeczytała piękny wiersz, a Asia zagrała na gitarze, dzięki czemu mogłyśmy zaśpiewać na chwałę Panu Bogu.

Nasi goście wrócili na chwilkę "do domu" (bo nasza Parafia takim domem dla nich przez kilka lat była) - naprawdę wzruszająco było słuchać, jak wspominają swoje mieszkanko, które mieściło się w obecnej "salce Bodzia". Pojawiło się wspomnienie, jak "raczkowało" Koło Pań... Wspaniałe jest też to, że po tylu latach traktują Gliwice dalej, jak swój dom.

Na zakończenie spotkania panie zaprosiły panów do wspólnego zaśpiewania kilku pieśni. Był to piękny, budujący, adwentowy poranek, który, mam nadzieję, wpisze się w coroczny zwyczaj w naszej parafii.